Rubriky:

Formule 1

Stáje F1 chtějí v Monaku zabránit setkání s šéfem FIA

13. května 2008 14:57 - PRAHA

Velká cena Monaka formule 1 patří vedle závodu 24 hodin Le Mans a 500 mil Indianapolis k trojici nejslavnějších automobilových podniků světa a přítomnost v Monte Carlu patří ke společenskému bontonu významných mužů i žen. Při letošním závodu v Monte Carlu nehodlá chybět ani šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley, který na němž stále leží stín sexuálního skandálu.

 

internet

A závodní stáje se prý chystají udělat vše pro to, aby se setkání s prezidentem FIA vyhnuly. Podle britského deníku The Times týmy nestojí o to, aby Mosley při události takového významu zavítal do boxů. Stáje zvou do Monaka řadu obchodních partnerů a nechtějí, aby se v jejich blízkosti objevil skandálem očerněný šéf FIA. Podle informací listu chtějí některé týmy najmout „hlídače“, kteří by měli sledovat Mosleyho kroky, aby se dalo setkání s prezidentem FIA zabránit.

Mosleyho skandál propukl poté, co britský bulvární list The News of the World zveřejnil fotografie a posléze i video, kde se šéf FIA oddává sadomasochistickým orgiím se skupinou prostitutek, z nichž část je převlečená do nacistických uniforem a část je ve vězeňském úboru. Mosley po zveřejnění aféry odmítl rezignovat a o jeho setrvání ve funkci budou v červnu hlasovat na mimořádném zasedání zástupci národních automobilových federací. Podle některých informací je však aféra cílenou provokací, která má být odplatou za Mosleyho rozhodnutí v nedávných kauzách, jež FIA řešila.

Mosley po vypuknutí aféry chyběl při Velké ceně Bahrajnu, kde se proti jeho přítomnosti vyslovila královská rodina a s ohledem na španělského krále Juana Carlose nejel Mosley ani na Velkou cenu Španělska. Svůj záměr navštívit Velkou cenu Monaka potvrdil šéf FIA již na konci dubna. „Bydlím tam a nevidím důvod, proč bych tam neměl být,“ uvedl Mosley.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1