Rubriky:

Formule 1

Novák se omluvil McLarenu, že ho spojil s Mosleyho aférou

14. května 2008 19:07 - PRAHA

Český komisař Mezinárodní automobilové federace FIA Radovan Novák se omluvil stáji formule 1 McLaren za to, že ji v nedávném rozhlasovém rozhovoru spojil s podezřením, že by mohla stát za sexuální aférou šéfa FIA Maxe Mosleyho. Stáj to dnes uvedla na svém webu s tím, že její zástupci přijali Novákovo vysvětlení, že šlo o nedorozumění.

 

internet

Novák na konci dubna v pořadu rádia Impuls vyjádřil přesvědčení, že Mosleyho skandál je provokací jiné strany. A tou by podle něj mohl být britský tým, který loni obdržel za špionáž od FIA rekordní pokutu 100 miliónů dolarů a byl vyloučen z Poháru konstruktérů.

Šéf McLarenu Ron Dennis na začátku května spojení s Mosleyho skandálem rezolutně odmítl a dopisem vyzval Nováka, aby svá slova odvolal nebo korigoval. Generální sekretář Federace automobilového sportu Autoklubu ČR a člen Světové rady FIA tehdy uvedl, že si za svým prohlášením stojí. Nakonec však stáji vyhověl a omluvil se za nedorozumění.

"S potěšením můžeme oznámit, že nás Radovan Novák kontaktoval, aby nám vysvětlil, co ho vedlo k poznámkám o McLarenu a Ronu Dennisovi. Pan Novák nás ujistil, že nevěří, že by McLaren nebo pan Dennis měli s těmi událostmi něco společného a že ta prohlášení neodrážejí jeho pohled na věc," uvedl tým v prohlášení s tím, že oceňuje Novákovu rychlou a taktní reakci.

Mosley vše označil za spiknutí proti své osobě

Aféru kolem Mosleyho rozpoutal na konci března britský bulvární nedělník News of the World, který zveřejnil videonahrávku, na níž si prezident FIA užívá v nacistickém duchu s pěticí prostitutek. Mosley vše označil za spiknutí proti své osobě a najal si soukromou detektivní kancelář, která po možném zadavateli pátrá.

Osmašedesátiletý Brit, jenž řídí FIA od roku 1993, po skandálu odmítl složit funkci a hodlá odejít, až mu příští rok vyprší čtyřleté funkční období. Jeho odchod může urychlit mimořádné zasedání FIA, které se uskuteční i za Novákovy účasti 3. června v Paříži. O Mosleyho osudu se bude rozhodovat v tajném hlasování.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1