Rubriky:

Formule 1

Hamilton překonal Beckhama a už je nejlépe placeným sportovcem v Británii

15. května 2008 15:38 - PRAHA/LONDÝN

Pilot formule 1 Lewis Hamilton poskočil do čela žebříčku nejlépe placených britských sportovců. Třidvacetiletý závodník totiž ke svému pětiletému kontraktu na 75 miliónů liber (přes dvě miliardy korun) ve stáji McLaren uzavře tříletou reklamní smlouvu s firmou Reebok, která mu zaručí příjem 10 miliónů liber (asi 315 miliónů korun).

Tím Hamilton odsunul z pozice nejlépe placeného hvězdy fotbalistu Davida Beckhama, který si ročně přijde asi na 16 miliónů liber (přes 500 miliónů korun).

Hamilton si však v žebříčku ještě polepší. Britský mladík totiž podle informací listu The Times vyjednává další reklamní kontrakt s nápojovým gigantem Pepsi, který by mu zaručil podobný nebo dokonce vyšší příjem než spolupráce s firmou Reebok, kde se první pilot formule 1 tmavé pleti stane „globální značkou“, podobně jako fotbalisté Thierry Henry nebo Andrej Ševčenko, či boxer Amir Khan.

Otec nejúspěšnějšího nováčka v historii formule 1 Anthony, který je současně manažerem svého syna, věří, že by Hamilton mohl v příštích deseti letech vydělat 500 miliónů liber (téměř 16 miliard korun). Tím by se Hamilton výší příjmů vyrovnal zatím nejlépe placenému pilotovi formule 1 Michaelu Schumacherovi. Legendární německý závodník ale musel točit volantem v královské disciplíně plných sedmnáct let.

Jezdci stáje McLaren měli v minulosti s osobními sponzorskými smlouvami problémy. Nárok Rona Dennise na exkluzivní kontrakt v jeho týmu zlomil až Ayrton Senna, který si vynutil reklamní spolupráci s jednou z brazilských bank.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1