Živě

Fanoušci F1 budou moci sledovat virtuální Velké ceny

20. března 2020 19:39 - Praha

Fanoušci formule 1 se po zrušení úvodních sedmi Velkých cen sezony dočkají náhražky ve formě virtuálních závodů, kterých se zúčastní i skuteční piloti F1. Vedení šampionátu spustilo oficiální sérii videoherních Grand Prix a první se pojede tuto neděli, kdy se měla původně uskutečnit Velká cena Bahrajnu.

 

Twitter

"Každý následující závodní víkend bude závod formule 1 z reálného světa nahrazen virtuální Velkou cenou," oznámili představitelé šampionátu, jenž se kvůli pandemii koronaviru rozběhne nejdříve v červnu. "V prvním závodu série budou na roštu současní piloti formule 1 společně s množstvím hvězd, které oznámíme později," uvedli zástupci seriálu F1.

Závod budou moci fanoušci sledovat na oficiálním kanálu formule 1 na YouTube, na Twitchi a facebooku. Celá akce by měla trvat 90 minut, závod se pojede na poloviční vzdálenost 28 kol.

Brno chce v boji proti koronaviru virtuálně vyprodat Lužánky

Už minulý víkend si zazávodili ve videohrách jezdci F1 Max Verstappen a Lando Norris, kteří si esportem vynahrazovali zrušenou Velkou cenu Austrálie.

Letošní seriál formule 1 se rozběhne nejdříve 7. června v Ázerbájdžánu. Zrušeny bez náhrady byly závod v Austrálii a ikonická Velká cena Monaka, v pozdějším termínu by se mohly do kalendáře vrátit odložené Grand Prix Bahrajnu, Vietnamu, Číny, Nizozemska a Španělska.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.