Rubriky:

Formule 1

Pitomec, ulevil si na adresu Hamiltona Räikkönen

9. června 2008 09:43 - PRAHA/MONTREAL

Bez odezvy nezůstal nedělní incident při Velké ceně Kanady vozů formule 1, při němž Lewis Hamilton naboural při výjezdu z boxové uličky se svým mclarenem do ferrari Kimiho Räikkönena, který stál u výjezdu z pitlane na červené. „Považuji za normální, když ztratím kontrolu nad vozem v rychlosti 300 km/h. Nabourat ale někoho v pitlane, to je pěkná pitomost,“ soptil obhájce mistrovského titulu.

Incident se odehrál ve 20. kole, kdy jezdci z čela startovního pole využili přítomnosti safety caru na trati a zamířili k mechanikům. Hamilton zajel do boxů jako první, zastávku ale zvládli rychleji Räikkönen a Kubica, kteří se u výjezdu z pitlane seřadili vedle sebe a čekali na zelené světlo. To už se boxovou uličkou řítil i Hamilton, který ale červenou přehlédl, nestačil dobrzdit a trefil zadní část Räikkönenova vozu.

Podrobnosti z Velké ceny Kanady najdete zde.

„Možná nejsem ten pravý, kdo může někoho kritizovat, že napálil zezadu druhého pilota,“ připomněl Räikkönen svůj vlastní incident z minulého závodu v Monaku, kdy po výjezdu z tunelu ztratil ve velké rychlosti kontrolu nad vozem a trefil monopost Adriana Sutila ze stáje Force India.

„Považuji ale za normální, když ztratím kontrolu nad vozem v rychlosti 300 km/h. Nabourat vůz stojící na červené v pitlane se zapnutým omezovačem rychlosti, to je pěkná pitomost! Viděl jsem červené světlo a zastavil jsem. Bohužel, někdo jiný sice viděl červené světlo, ale nezastavil,“ vyprávěl finský pilot rozhořčeně novinářům.

Velkou cenu Kanady minutu po minutě najdete zde.

Úřadující šampión nedokončil už druhý závod mistrovství světa a vyklidil pozici lídra. Na vedoucího Kubicu nyní ztrácí sedm bodů. „Nejsem naštvaný, tím bych ničeho nedosáhl. Jsem ale smutný, protože jsem měl šanci bojovat o vítězství. Už v druhém závodě jsem nezískal ani jeden bod. Šampionát je ale velice vyrovnaný a tak snad nebude problém vydobýt ztracené pozice zpět,“ dodal Räikkönen.

Jako chybu posoudili Hamiltonův manévr i závodní komisaři v Montrealu a britský pilot přijde - stejně jako Nico Rosberg z týmu Williams, který ještě stejným způsobem trefil Hamiltona - na startu příští Velké ceny Francie o deset míst. „Tým mi hlásil do vysílačky, že svítí červená. Jenže to už bylo bohužel pozdě,“ podotkl Hamilton.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1