Živě

Odchodem z formule 1 pohrozilo kvůli jednotným motorům i Ferrari

27. října 2008 22:08 - MARANELLO

Proti zavedení jednotných motorů ve formuli 1 se postavila také stáj Ferrari, která pohrozila odchodem ze světového šampionátu. Ve stejném duchu se vyjádřila o víkendu Toyota. Mezinárodní automobilová federace chce k tomuto kroku přistoupit v zájmu snížení nákladů na účast v seriálu.

Vedení Ferrari dnes v prohlášení uvedlo, že tento záměr FIA plně podporuje. Nelíbí se mu však způsob, který zástupci federaci zvolili. "K projektu jednotných motorů máme silné výhrady a rada si vyhrazuje právo zvážit, společně s našimi partnery, naši účast v tomto odvětví," konstatovali zástupci Ferrari po dnešním jednání v Maranellu s tím, že by šlo o popření základních principů tohoto sportu.

Zavedení jednotných motorů podporuje šéf formule 1 Bernie Ecclestone, který nedávno prohlásil, že nevidí důvod, proč by měly automobilky seriál opouštět. "Věřím, že jim ušetříme spoustu peněz. Pořád by šlo o techniku a všichni by mohli naplno prokázat svůj talent. Snažíme se srovnat hrací plochu," uvedl.

Ferrari je s patnácti triumfy v Poháru konstruktérů nejúspěšnějším týmem v historii F1. Loni ovládlo i šampionát jednotlivců díky triumfu Fina Kimiho Räikkönena. Letos bojuje o titul jeho kolega Brazilec Felipe Massa, který před nedělním posledním závodem sezóny v Brazílii ztrácí sedm bodů na Brita Lewise Hamiltona z McLarenu.

ČTK

Sport 1 Velká cena Maďarska - kvalifikace dnes 15:00
20210731T15:00:00+0200
Velká cena Maďarska - kvalifikace
Velká cena Maďarska - kvalifikace
Velká cena Maďarska - kvalifikace

Časová osa: Formule 1

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.