Rubriky:

Formule 1

Berger prodal svůj podíl ve stáji formule jedna Toro Rosso

25. listopadu 2008 19:00 - VÍDEŇ

Bývalý jezdec formule jedna Gerhard Berger už není spoluvlastníkem týmu Toro Rosso. Svůj padesátiprocentní podíl prodal zpět rakouské společnosti Red Bull, která tak má opět hlavní slovo ve dvou stájích účastnících se seriálu mistrovství světa.

Berger koupil od Red Bullu svůj podíl v roce 2006 a v letošní sezóně skončil tým Toro Rosso na šestém místě v Poháru konstruktérů dokonce před svou sesterskou stájí. "Jsem Gerhardovi vděčný za jeho enormní přínos. Společně jsme vytvořili stáj, která se pravidelně umisťuje v první desítce a sbírá body," prohlásil šéf Red Bullu a rakouský miliardář Dieter Mateschitz.

Vzhledem k tomu, že od roku 2010 budou platit nová pravidla, podle nichž bude zakázána součinnost jednotlivých týmů, stejně plánuje Mateschitz v blízké budoucnosti Toro Rosso prodat.

V letošní sezoně překvapil v jeho monopostu především Němec Sebastian Vettel, jenž se při Velké ceně Itálie stal nejmladším vítězem závodu v historii. Ze svého záložního týmu si jej pro příští sezonu vytáhl právě Red Bull.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1