Rubriky:

Formule 1

Z kalendáře MS formule 1 by mohla zmizet Velká cena Německa

30. listopadu 2008 16:03 - HAMBURK

V roce 2010 by mohla v kalendáři mistrovství světa formule 1 chybět Velká cena Německa. Závod na Hockenheimu je v ohrožení, protože spolková země Bádensko-Württembersko odmítla převzít dluhy z letošní ztrátové Grand Prix, načež pořadatelé zpochybnili konání příštího závodu.

 

ING

"Bez dotací se na Hockenheimu formule 1 už nepojede," uvedl šéf společnosti provozující trať v Hockenheimu Karl-Josef Schmidt. Při letošním závodě MS přitom vznikla ztráta 5,3 miliónu eur.

Jako možný náhradník navíc nepřipadá v úvahu ani další německý okruh Nürburgring, s kterým se Hockenheim v pořadatelství od loňska pravidelně střídá. Na ten přijde řada v příštím roce, ale zorganizování Velké ceny i v následujícím ročníku si prý nemůže dovolit.

Pokud by se v Německu závod skutečně nejel, bylo by to poprvé od roku 1960. V sezonách 1995 až 2006 se přitom v této zemi jezdily pravidelně hned dva závody, z toho jeden jako Velká cena Evropy.

Hockenheim má s promotérem F1 Berniem Ecclestonem smlouvu právě do roku 2010. Do problémů ho ale dostávají mocným Britem požadované garance v desítkách milionů eur a klesající návštěvnost.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1