Rubriky:

Formule 1

Hamilton se chystá představit nový vůz a navštívit vesmír

4. prosince 2008 18:08 - PRAHA

Sezóna 2008 je pro nejmladšího mistra světa minulostí. Lewis Hamilton se už těší na nadcházející ročník, se zájmem si prohlédl nový vůz MP4-24, který v lednu představí veřejnosti. Do té doby třiadvacetiletého Brita čeká několik slavnostních vyhlášení a nakupování vánočních dárků. O jednom z nich už má jasno. Poletí se svými blízkými do vesmíru.

Na infarktový konec letošní sezóny, kdy si až v posledním kole závěrečného závodu zajistil titul mistra světa, už Lewis Hamilton zapomíná. Plně se už totiž soustředí na nadcházející ročník. Za náročným tréninkem fyzické kondice zamíří na pět dní spolu s Heikki Kovalainenem do finského Kuortane Sports Institute. "Jet do Finska na zimní soustředění pro mě znamená jedny z nejlepších dnů v roce. Máte pocit, že je vše na míle vzdálené a jste zcela odstřihnuti od zbytku světa. Umožňuje mi to se soustředit pouze na trénink, což je skvělé," uvedl Hamilton.

V listopadu jezdec McLarenu se zájmem sledoval testování nového vozu. „Hodně zblízka jsem si prohlédl nový monopost a inženýři mě zasvětili do filosofie, která je za jednotlivými změnami. Myslím, že díky novým vozům bude šampionát příští rok zcela otevřený. Těším se na nová pravidla," dodal třiadvacetiletý Brit, který do MP4-24 usedne 16. ledna a představí jej veřejnosti.

Dárek pro celou rodinu - výlet do vesmíru

Do té doby na nejmladšího mistra světa ještě čeká několik slavnostních vyhlášení. Britská televizní stanice BBC Hamiltona nominovala jako jednoho z kandidátů na Sportovce roku. Zda se Lewis stane vítězem, o tom rozhodnou fanoušci 14. prosince telefonickým hlasováním.

Před Vánoci ještě Hamilton vyrazí na dovolenou a poté si bude užívat vánoční svátky. Jeden z dárků pro své blízké už má vymyšlený, vezme je do vesmíru. Podle něj je to nejlepší způsob, jak poděkovat přítelkyni, otci, bratrovi a nevlastní matce za jejich podporu.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1