Rubriky:

Formule 1

Schumacher přiznal, že zvažoval návrat do F1

5. ledna 2009 19:52 - PRAHA

Už dvě sezóny chybí mezi elitou formule 1 legendární pilot Michael Schumacher. Sedminásobný mistr světa ale ani po opuštění kokpitu nezmizel z hledáčku šéfů stájí a jak přiznal v rozhovoru pro německý deník Bild, zvažoval dokonce konkrétní nabídky. Nakonec ale zůstal u svého původního rozhodnutí opustit kolotoč formule 1 nadobro.

Německý závodník Bildu prozradil, že přemýšlel o návratu do kokpitu dvakrát. „“Měl jsem pár opravdu zajímavých nabídek,“ uvedl čerstvý čtyřicátník. „Všechny jsem ale prakticky okamžitě odmítl,“ doplnil nejúspěšnější jezdec formule 1 všech dob.

Schumacher ve formuli 1 působí jako poradce a občasný testovací jezdec týmu Ferrari, s nímž vybojoval pět titulů mistra světa, a své rozhodnutí nevrátit se do kokpitu natrvalo vysvětluje tím, že již nehodlá věnovat veškerý svůj život motorsportu. „Už chci závodit jen pro radost,“ prohlásil vítěz jednadevadesátí Velkých cen, jenž se loni objevoval především za řídítky motocyklu v superbikové sérii IDM.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.