Rubriky:

Formule 1

OBRAZEM: Williams a Renault představily formule pro novou sezónu

19. ledna 2009 13:41 - PORTIMAO

Stáje bývalých šampiónů formule 1 Renault a Williams v pondělí v Portugalsku představily nové vozy pro nadcházející sezónu. Do obou prezentací se promítla úsporná opatření, které týmy zavedly kvůli ekonomické krizi.

Renault původně plánoval představit nový vůz R29 na okruhu Le Castellet v jižní Francii. Kvůli šetření ale nakonec prezentaci spojil s běžnými testovacími jízdami v Algarve.

Jezdci stáje Renault Fernando Alonso (vlevo) a Nelson Piquet (vpravo) odkrývají nový monopost pro novou sezónu.Jezdci stáje Renault Fernando Alonso (vlevo) a Nelson Piquet (vpravo) odkrývají nový monopost pro sezónu 2009.foto: Reuters/Jose Manuel Ribeiro

Při představení nechyběl šéf stáje Flavio Briatore, dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso a druhý pilot týmu Nelson Piquet.

Pilot Nico Hulkenberg z Německa testuje nový vůz stáje Williams.Pilot Nico Hulkenberg z Německa testuje nový vůz stáje Williams.foto: Reuters/Jose Manuel Ribeiro

Také Williams zvolil úspornou prezentaci. Nový vůz FW31 představil novinářům při krátkém fotografování před depem a pak už s ním testovací pilot Nico Hulkenberg vyjel na trať.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1