FIA zrušila kontroverzní pravidlo o zpomalovacím vozu

27. ledna 2009 21:00 - PAŘÍŽ

Mezinárodní automobilová federace (FIA) zrušila pro blížící se novou sezónu formule jedna kontroverzní pravidlo o zpomalovacím vozu. Když byl takzvaný safety car na trati, nesměli v rané fázi piloti zajet se svými vozy do boxů, jinak riskovali penalizaci.

"Pravidlo, které jsme zavedli v roce 2007, bylo špatné. Vracíme se proto k regulím z roku 2006," uvedl dnes na oficiálním webu FIA ředitel závodů formule jedna Charlie Whiting.

Jedinou změnou oproti tři roky starému pravidlu bude speciální safety car mód, který si jezdci navolí na elektronice svého monopostu, když bude zpomalovací vůz na trati. Ten jim nyní stanoví minimální čas, během nějž se budou moci dostat do boxů, které budou nyní na rozdíl od minulých dvou let stále otevřené.

"Tenkrát jsme rozhodli o uzavření boxové uličky, protože piloti zajížděli do depa příliš rychle. Tomu už je konec, protože nebudou moci být rychlejší, než jim ukáže displej," uvedl Whiting.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: