Rubriky:

Formule 1

Stáj formule jedna Williams přišla o sponzora

25. února 2009 20:59 - LONDÝN

Britská stáj formule jedna Williams se bude muset od sezony 2011 obejít bez peněz banky Royal Bank of Scotland (RBS). Jeden z významných sponzorů podporoval tým od roku 2005, ale nyní musel zohlednit součastnou ekonomickou situaci při globální krizi.

RBS přispívá do pokladny Williamsu částkou deset miliónů liber (asi 320 miliónů korun) ročně, hlavním sponzorem ale zůstává telekomunikační společnost AT&T. Druhá největší britská banka má ve čtvrtek přijít s výroční zprávou, kde oznámí rekordní ztrátu za loňský rok ve výši 28 miliard liber. Kvůli krizi se banka rozhodla snížit na polovinu své sponzorské aktivity ve sportu.

"Uvědomujeme si, že se teď nacházíme v odlišném ekonomickém prostředí a musíme reagovat na současnou situaci," oznámil ředitel Andrew McLaughlin. Podle šéfa stáje Franka Williamse to ale zásadně chod týmu neovlivní. "Máme silnou pozici na to, abychom provedli v následující dvou letech nevyhnutelné kroky," dodal.

V posledních dnech z formule jedna vycouvala také nizozemská finanční společnost ING, která ročně přispívala do seriálu mistrovství světa více než 80 milióny dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1