Rubriky:

Formule 1

Pokud bude Brawn GP upřednostňovat Buttona, Barrichello v F1 skončí

11. května 2009 13:33 - PRAHA

„Pokud zjistím jen sebemenší náznak, že tým upřednostňuje Jensona Buttona, pověsím helmu na hřebík,“ prohlásil brazilský pilot Rubens Barrichello po GP Španělska, v níž dojel na druhém místě. Stáj Brawn GP ale jakékoliv podezření z týmové režie důrazně odmítá.

Šestatřicetiletý Rubens Barrichello odstartoval v nedělní Velké ceně Španělska lépe než jeho týmový kolega Jenson Button. Z třetí pozice se dostal do vedení, ale během závodu o něj přišel. A na vině je podle něj tým, který se rozhodl změnit strategii. Tým původně plánoval pro oba vozy tři zastávky v boxech. Nakonec ale britský pilot stavěl pouze dvakrát, zatímco brazilský jezdec zamířil do boxů i potřetí. A tato změna vyvolala spekulace.  

„Pokud zjistím jen sebemenší náznak, že tým upřednostňuje Jensona Buttona, pověsím helmu na hřebík,“ prohlásil nejzkušenější závodník, který jezdí ve formuli 1 od roku 1993. "Mám s tím už zkušenosti. Už nikdy nebudu poslouchat žádnou týmovou režii," dodal Barrichello.

Na mysli tak měl podobnou situaci, když jezdil za Ferrari a byl dvojkou za Michaelem Schumacherem. Ve vzpomínkách mu nejvíce utkvěla GP Rakouska v roce 2002, kdy na pokyn musel před sebe pustit Schumachera těsně před cílovou čarou. A tak je jasné, že podobnou pozici už nechce zažít.

Přesto ale nechce Barrichello Brawn GP a Ferrari spolu srovnávat. "Atmosféra je tady mnohem přátelštější, nemůžu si stěžovat," přiznal. "Při nedělní GP Španělska nebyla moje třetí sada pneumatik dobrá. Nemohl jsem tak s ostatními držet krok a ztratil jsem hodně času. Jsem zklamaný, že jsem nevyhrál,“ vyprávěl smutný Brazilec, který na své jubilejní desáté vítězství čeká od roku 2004. Na vedoucího Jensona Buttona ztrácí Barrichello v tuto chvíli čtrnáct bodů.

A co tomu všemu říká šéf týmu Ross Brawn? „O  změně strategie jsem rozhodl už v úvodu soutěže. Když se podíváte na průběh závodu, byl Rubens v některých částech trati mnohem pomalejší, než se očekávalo. To ho stálo vítězství. A Jenson byl rychlejší, i když měl v nádrži více paliva,“ vysvětloval Brawn.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1