Rubriky:

Formule 1

Jezdci Ferrari u týmu zůstanou. V Monaku chtějí poprvé na stupně vítězů

21. května 2009 16:57 - PRAHA

Možná je to jejich poslední sezóna ve formuli 1. A zatím se jim v ní příliš nedaří. Na kontě mají oba shodně tři body a titul mistra světa se vzdaluje. Přesto se jezdci Ferrari, Felipe Massa a Kimi Räikkönen, nevzdávají a věří, že v Monaku si dojedou pro své první letošní stupně vítězů...

Dosavadní lídr šampionátu Jenson Button má už na svém kontě jednačtyřicet bodů. Piloti Ferrari mají oba shodně tři body. Přesto se nevzdávají a věří, že o víkendu při Velké ceně Monaka se letos poprvé postaví na stupně vítězů. „Je zcela jasné, že situace v šampionátu je pro nás velmi obtížná. A dohnat tak velkou ztrátu je téměř nemožné. Ale my se nevzdáváme,“ prohlásil Felipe Massa.

„Podle mě by nedělní závod v Monaku mohl být pro náš tým mezníkem v této sezóně. Hodně jsme se zlepšili, hlavně při poslední Velké ceně ve Španělsku. Proto věřím v první stupně vítězů a náš návrat,“ řekl loňský vicemistr světa. A jeho stájový kolega má stejné myšlenky. „Stále pracujeme na voze, aby byl konkurenceschopnější a především spolehlivější. Chci znovu vítězit,“ dodal Kimi Räikkönen.

"Příští Velká cena se jede v Monaku, kde jsem měl několik skvělých víkendů (2005  1. místo - pozn. red.). Za Ferrari jsem tady zatím neměl štěstí. Doufám ale, že nyní ukončím smolnou šňůru. Vůz se hodně zlepšil, takže stupně vítězů už pro nás nejsou přeludem," věří mistr světa z roku 2007 Räikkönen.

U Ferrari chtějí zůstat

Ve středu odpoledne soud v Paříži zamítl protest Ferrari proti pravidlům Mezinárodní automobilová federace (FIA). A tak stáj z Maranella i nadále hrozí, že z formule 1 odejde, pokud vstoupí v platnost rozpočtový strop a dvojí technická pravidla. Oba piloti prohlašují, že odchod z Ferrari nemají v plánu. „Já rozhodně stojím za týmem. Ať už se rozhodnou dělat cokoliv, půjdu s nimi. Určitě pro mě něco najdou,“ vyjádřil se ke své budoucnosti ve stáji Räikkönen.

„Ve Ferrari jsme jedna velká rodina. Tady chci závodit,“ dodal devětadvacetiletý Fin. A podobně se vyjadřuje i Massa. „Stojím na straně Ferrari a myslím, že v tomto boji nejsme sami. Jezdím za Ferrari a jsem na to hrdý,“ uzavřel osmadvacetiletý Brazilec.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1