Rubriky:

Formule 1

Red Bull Racing se v boji o tituly ještě nevzdává

26. května 2009 16:27 - PRAHA

I když týmu Red Bull Racing patří v Poháru konstruktérů druhé místo a na první Brawn GP ztrácí už čtyřicet tři a půl bodů, je podle svého šéfa Christiana Hornera stále v boji o tituly. „Sezóna ještě tolik nepokročila. Pár špatných závodů pro Jensona, pár vítězství pro Sebastiana nebo Marka a budeme zpět ve hře, věří Horner.

O uplynulém víkendu při Velké ceně Monaka tým Red Bull Racing ztratil další body na vedoucí Brawn GP. Sebastian Vettel předčasně skončil, když narazil do bariéry z pneumatik a jeho stájový kolega Mark Webber dojel pátý. „Očekávali jsme od začátku, že monacká trať nebude patřit mezi naše nejlepší. Brawnu GP sedla a Ferrari v posledních závodech udělalo pokrok,“ přiznal po nedělním závodě v Monaku šéf stáje Christian Horner.  

V Poháru konstruktérů je Red Bull druhý a na vedoucí Brawn GP ztrácí čtyřicet tři a půl bodů. V průběžném pořadí jezdců figuruje Sebastian Vettel na třetí příčce s třiadvaceti body a Mark Webber na čtvrté s 19,5 body. Vedoucí muž Jenson Button jich už má na svém kontě jednapadesát. I přesto zůstává Horner optimistou a věří, že jeho tým má ještě šanci bojovat o tituly.

„V tureckém Istanbulu a britském Silverstone to budou podle mě zajímavé závody. Tyto tratě by měly vyhovovat vlastnostem našeho vozu," vyprávěl Horner. „Sezóna ještě tolik nepokročila. Mají sice náskok v poháru jezdců i konstruktérů... Ale stačí pár špatných závodů pro Jensona, pár vítězství pro Sebastiana nebo Marka a budeme zpět ve hře,“ netajil se přáním Horner.

Red Bull Racing v Monaku představil nově svou verzi dvoupatrového difuzoru. A i když kvůli němu mechanici nenaspali mnoho hodin, všichni si pochvalují zlepšení přítlaku vozu. „V Turecku bude výkonnost našeho auta ještě lepší,“ dodal Horner. A jeho slova potvrzuje i Mark Webber: „Chlapci o víkendu pracovali jako ďábel, aby na vůz dostali spoustu nových dílů. Bylo pro nás tedy důležité získat pár bodů. Na jiných okruzích budeme opět silnější,“ uzavřel dvaatřicetiletý jezdec.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1