Rubriky:

Formule 1

Šance na kompromis klesají, začínají přípravy na šampionát New Formula

22. června 2009 11:09 - PRAHA

Ani o uplynulém víkendu nedošlo mezi Mezinárodní automobilovou federací (FIA) a Asociací týmů formule 1 (FOTA) ke smíření, a tak FOTA oznámila, že již tento týden začne s přípravami na nový šampionát New Formula. „Nový šampionát bychom měli mít připravený během několika následujících týdnů,“ prohlásil na webových stránkách Autosport.com šéf stáje Renault Flavio Briatore.

"Jednali jsme spolu hodně a už toho bylo dost," řekl Flavio Briatore. "Vše jsme uvedli v našem prohlášení, které je jasné. Chceme šampionát formule 1 organizovaný FOTA. Během posledních dvou dní nedošlo k žádné změně," dodal devětapadesátiletý Ital.

Utvrdili je fanoušci

"Když se podívate na tu velikou podporu, kterou jsme dostali od fanoušků, utvrdili jsme se, že děláme správnou věc," řekl viceprezident FOTA a prezident týmu Toyota John Howett. "Náš postoj je jasný. Udělali jsme několik ústupků, abychom došli ke kompromisu. Nyní jsme se rozhodli takto a půjdeme svou vlastní cestou."

Velkou naději na vyřešení dlouhodobého sporu už nevidí ani Martin Whitmarsh, šéf stáje McLaren. "Uvidíme, co se bude dít v příštích dnech. FOTA bude mít tento týden řadu jednání. Důležité je udržet všechny týmy pohromadě a závodit spolu ve vrcholové závodní sérii."

Zájem je velký

"Budeme se teď zabývat tím, jak se sjednávají kontrakty s médii, jak se zajišťují okruhy. Zájem o spolupráci s námi je velký," dodal Whitmarsh. Naopak podle šéfa týmu Red Bull Racing Christiana Hornera šance na kompromis ještě žije. "Pokud je s námi prezident FIA ještě připraven jednat, je to dobrá zpráva. Bylo by bláhové ignorovat Mezinárodní automobilovou federaci, pokud by byla šance na dohodu."

FOTA již v neděli zveřejnila podobu možného kalendáře s termíny a dějišti sedmnácti závodů nového šampionátu, který by se měl jmenovat New Formula.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1