Rubriky:

Formule 1

Webber bude jezdit formuli 1 za Red Bull i v roce 2010

23. července 2009 15:50 - BUDAPEŠŤ

Australský pilot formule 1 Mark Webber bude i v příští sezóně usedat do monopostu stáje Red Bull. Vedení týmu ve čtvrtek během příprav na Velkou cenu Maďarska informovalo o tom, že se s dvaatřicetiletým jezdcem dohodlo na prodloužení smlouvy i na rok 2010. Webber v předešlém závodě na Nürnburgringu vybojoval svůj vůbec první triumf v seriálu F1.

 

ČTK/AP

Webber je prý v takové formě, že by byl hřích jej nechat odejít. "Pohled na poslední výsledky jasně ukazuje, že má životní formu a může si ji udržet," řekl šéf stáje Christian Horner. Webber tak bude i v příštím roce týmovým kolegou mladého Němce Sebastiana Vettela. "Není důvod to měnit, tahle dvojice je jedna z nejsilnějších v celé formuli," dodal Horner.

Webber před dvěma týdny vyhrál svou první Velkou cenu, a to až na 131. pokus, což z něj udělalo nejdéle čekajícího vítěze v historii. A teď má další důvod k radosti. "Jsem ohromně vděčný, že jsme se domluvili. I v těžkých začátcích týmu jsem si tu práci pořád užíval a nic se na tom nezměnilo ani teď," řekl Webber.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1