Rubriky:

Formule 1

Šampión formule 1 Alonso chce založit cyklistickou stáj

24. července 2009 10:16 - BUDAPEŠŤ

Dvojnásobný šampión formule 1 Fernando Alonso ze Španělska by si rád založil vlastní cyklistickou stáj s nemalými ambicemi. Do role lídra by totiž chtěl angažovat krajana Alberta Contadora, který si jede pro své druhé vítězství na Tour de France. Alonso to uvedl v rozhovoru pro Radio Monte Carlo s tím, že by stáj mohla fungovat již příští rok, nejpozději však v roce 2011.

 

Michaela Říhová, Právo

"Cyklistika je sport, který si užívám. Chci založit stáj, ale není to jednoduché," uvedl Alonso, který se připravuje na víkendový závod formule 1 v Maďarsku. "Už je červenec, není tak jisté, jestli vše stihneme tak, aby stáj mohla fungovat už příští rok," dodal.

Brzy osmadvacetiletý Alonso byl na startu letošní Tour de France v Monaku, kde povzbuzoval svého přítele Contadora při cestě za druhým celkovým vítězstvím během tří let. K němu španělskému cyklistovi schází udržet v posledních třech etapách dostatečný náskok více než čtyř minut.

"Contador má rok do konce smlouvy s Astanou. Je tak možnost, že by se k nám připojil. Uvidíme," naznačil Alonso, který si neklade malé cíle. "Samozřejmě budu chtít se stájí vyhrát Tour de France. To je sen každého cyklisty," dodal pilot formule 1.

Již ve čtvrtek oznámil založení nové stáje RadioShack i současný Contadorův týmový kolega v Astaně Lance Armstrong.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1