Rubriky:

Formule 1

Pilot formule 1 Barrichello uvažuje o konci kariéry

24. července 2009 12:00 - BUDAPEŠŤ

Sedmatřicetiletý brazilský pilot stáje Brawn GP Rubens Barrichello bude s největší pravděpodobností sedět v kokpitu formule 1 i v příští sezoně. Nejstarší jezdec seriálu mistrovství světa však přiznal, že již začíná myslet na konec kariéry. Uvedl to v rozhovoru během přípravy na víkendový závod v Maďarsku.

 

Kerim Okten, Reuters

"Příští sezona je ještě daleko. Miluju tenhle sport, vždyť už jsem ve formuli 17 let. Mé pocity mi říkají, že na 95 procent zůstanu. Neumím si představit život bez rychlosti," uvedl Brazilec. "Ale pět procent mé mysli mi říká: 'Proč to vlastně děláš?' Trochu mi to v hlavě hlodá," dodal.

Barrichello se v neděli postaví na start již svého 278. závodu. Tolik startů za sebou nemá žádný jiný pilot od roku 1950, kdy mistrovství světa formule 1 začalo. Devětkrát slavil vítězství v závodě, poslední však v roce 2004 v Číně, ještě jako jezdec Ferrari. V letošní sezóně je v průběžném pořadí na čtvrtém místě, poté co třikrát dojel druhý za týmovým kolegou Jensonem Buttonem. Nedokončil pouze Velkou cenu Turecka, ve všech ostatních závodech byl nejhůře šestý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1