Rubriky:

Formule 1

FIA hledá náhradu za končící stáj formule jedna BMW-Sauber

9. srpna 2009 11:44 - STUTTGART

Mezinárodní automobilová federace (FIA) začala intenzivně hledat nástupce týmu BMW-Sauber, jenž kvůli odchodu německé automobilky z formule jedna v této podobě po sezóně skončí. Prezident FIA Max Mosley už podle odborného magazínu Autosport rozeslal dopisy sedmi kandidátům s výzvou, aby se o volné místo pro rok 2010 ucházeli.

 

Alexandra Beier, Reuters

Pro příští ročník je v seriálu F1 jistých dvanáct týmů, které takzvanou Concordskou dohodou stvrdily svou účast do roku 2012. Zatím není jasné, zda stáj BMW-Sauber prožije díky finančnímu příspěvku nový začátek, podobně jako nynější BrawnGP po odchodu Hondy, či do šampionátu přijde úplně nový tým.

O převzetí končící stáje se tento týden pokusil současný majitel dvacetiprocentního podílu Peter Sauber, ale nebyl podle svých slov schopen splnit vysoké finanční požadavky BMW.

Zájem o vstup do formule jedna místo BMW-Sauber už podle agentury DPA naznačily projekty Epsilon-Euskadi ze Španělska a britský Prodrive. Na startu nové sezóny mají už jisté místo tři úplní nováčci Manor GP z Británie, španělský Campos a americký USF1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1