Rubriky:

Formule 1

Ecclestone se bojí, aby Renault kvůli vyšetřování neopustil F1

1. září 2009 15:46 - LONDÝN

Promotér formule 1 Bernie Ecclestone se obává, aby stáj Renault neopustila seriál mistrovství světa kvůli tomu, že je vyšetřována za údajný podvod při loňské Velké ceně Singapuru. Mezinárodní automobilová federace FIA zkoumá, zda tehdejší pilot týmu Nelson Piquet mladší nehavaroval na rozkaz vedení schválně, aby ulehčil cestu k jedinému triumfu v sezóně jedničce stáje Fernandu Alonsovi ze Španělska.

 

Gareth Watkins, Reuters

Ecclestonemu prý přísahal šéf Renaultu Flavio Briatore, že o podobném scénáři nic neví. "Nepotřebujeme, aby šampionát opustila další stáj," uvedl Ecclestone. Po sezoně končí v seriálu tým BMW. "Bylo by to pro náš sport hodně nebezpečné. Věřím, že k tomu nedojde, ale musíme počítat i s tím, že se to může stát. Vím jen, že Flavio tvrdil, že o tom nic netuší."

V loňské premiéře singapurské noční Grand Prix narazil syn bývalého šampiona Piquet už ve 13. kole do zdi. Těsně předtím jako jediný ze startovního pole tankoval jeho týmový kolega Alonso a po Piquetově nehodě mohl svou ztrátu dohnat, neboť na trať vyjel zpomalovací vůz. Když byla trať volná, získal náskok, zatímco ostatní museli do boxů pro palivo. Alonso si pak dojel pro nečekané vítězství.

Podezření z podvodu přišlo poté, co byl nedávno Piquet z Renaultu propuštěn a stěžoval si, že tým věnoval pozornost jen Alonsovi. "To, co říká Piquet, je jedna věc, ale realita je věc druhá," komentoval to Ecclestone. "Pokud někdo má nahrávku z rádia: 'Nelsone, bude lepší, když teď nabouráš', pak je to jasné. Ale nic takového není," dodal promotér F1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1