Rubriky:

Formule 1

Podvodníka Briatoreho u Renaultu nejspíš nahradí Alain Prost

22. září 2009 21:54 - PAŘÍŽ

Čtyřnásobný mistr světa Alain Prost pravděpodobně nahradí v roli šéfa týmu Renault Flavia Briatoreho, jenž rezignoval minulý týden v souvislosti s takzvanou singapurskou aférou. Čtyřiapadesátiletý Francouz by měl podle agentury DPA vést stáj už během víkendové Velké ceny, jíž je shodou okolností právě druhý ročník Grand Prix Singapuru.

Den poté, co byl Renault potrestán dvouletým podmíněným trestem vyřazení ze šampionátu, se nechtěli představitelé týmu k Prostovu angažmá vyjadřovat.

Stáj je bez oficiálního vedení od minulé středy, kdy rezignovali Briatore a šéfinženýr Pat Symonds. Byli to hlavní aktéři skandálu z loňského závodu, v němž nechali úmyslně havarovat svého jezdce Nelsona Piqueta, aby pomohli k triumfu týmové jedničce Fernandu Alonsovi.

Prost v minulých dnech uvedl, že by si roli týmového šéfa dovedl představit. Bývalý šampion s přezdívkou Profesor se do seriálu F1 už jednou vrátil. V roce 1997, čtyři roky po ukončení kariéry, do něj vstoupil se svou vlastní stájí, v jejíchž barvách odjel v roce 2001 tři Velké ceny první Čech ve formuli Tomáš Enge. V tomtéž roce však finanční problémy a chybějící úspěchy donutily Prosta k prodeji týmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1