Rubriky:

Formule 1

Ecclestone vyzval Briatoreho, ať se proti trestu odvolá u FIA

24. září 2009 15:38 - SINGAPUR

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone vyzval bývalého ředitele Renaultu Flavia Briatoreho, aby se odvolal proti svému doživotnímu zákazu práce ve formuli 1. Ten dostal za aféru při loňské Velké ceně Singapuru, při níž nechal úmyslně havarovat jezdce své stáje Nelsona Piqueta juniora, aby jeho týmový kolega Fernando Alonso závod vyhrál.

 

Gareth Watkins, Reuters

Osmasedmdesátiletý Ecclestone je Briatoreho obchodním partnerem, mají podíl v anglickém fotbalovém klubu Queens Park Rangers. Oba jsou navíc přátelé. "Měl by se odvolat ale k Mezinárodní automobilové federaci, neboť pokud by se jeho případ dostal k civilnímu soudu, nedopadlo by to dobře. Přece jen ta nehoda mohla skončit daleko hůř," prohlásil Ecclestone.

Briatoreho se zastal také pilot Red Bullu Mark Webber, jehož Ital uplynulých 11 let zastupoval. "Budu bez manažera do konce své kariéry," prohlásil australský závodník. "Měl pro náš sport dobrou povahu a jsem si jist, že by se mnou mnoho dalších lidí souhlasilo," uvedl jezdec. "Pro mě udělal dobrou práci," řekl muž, jehož kontrakt u Red Bullu končí za rok.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1