Rubriky:

Formule 1

Renault přišel kvůli aféře o hlavního sponzora ING

24. září 2009 21:14 - LONDÝN

Stáj formule 1 Renault přišla kvůli aféře s úmyslnou havárií z loňské Velké ceny Singapuru o hlavního sponzora. Smlouvu s týmem ukončila společnost ING, která tak chtěla učinit až po sezóně. Poté, co FIA potrestala stáj za zmanipulování závodu, zrušila smlouvu už čtyři závody před koncem ročníku. Ze stejných důvodů ukončila podporu týmu i španělská pojišťovna Mutua Madrilena.

"Ve stínu verdiktu FIA jsme se rozhodli okamžitě ukončit spolupráci," citovala agentura Reuters prohlášení nizozemské společnosti ING. "Jsme velmi zklamaní z toho, jak vše dopadlo, protože šlo o velmi úspěšné spojení," dodala.

ING byla největším partnerem Renaultu a zajišťovala více než polovinu příjmů stáje od sponzorů. Společnost údajně v uplynulé sezoně podporovala formuli částkou 86 milionů dolarů, z toho 65 šlo do Renaultu.

Renault dostal dvouletou podmínku za to, že loni v Singapuru nařídil Nelsonu Piquetovi, aby úmyslně havaroval. Z nehody tehdy vytěžil Piquetův týmový kolega Fernando Alonso první triumf v sezoně.

Zatímco oba piloti trestu unikli, sankcím se nevyhnul bývalý šéf stáje Flavio Briatore, který dostal doživotní zákaz působení ve formuli. Šéfinženýr Pat Symonds dostal pětiletý zákaz. Oba muži ještě před vynesením rozsudku z Renaultu odešli.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1