Rubriky:

Formule 1

Briatore věří, že zvrátí doživotní distanc. Na konci se budu smát já, říká

25. září 2009 17:16 - ŘÍM

Bývalý šéf stáje Renault Flavio Briatore věří, že se mu podaří zvrátit doživotní zákaz působení ve formuli 1, který dostal od Mezinárodní automobilové federace FIA za zmanipulování loňského závodu v Singapuru.

"Na konci se budu smát já a pak uvidíte velkou oslavu," citoval Briatoreho deník La Repubblica. "Bude opravdu skvělá a pozvu každého, kdo v těchto těžkých časech stál při mně," dodal.

Briatore byl potrestán za to, že nařídil pilotovi Nelsonu Piquetovi, aby při Velké ceně Singapuru úmyslně havaroval. Z nehody pak druhý jezdec Renaultu Fernando Alonso vytěžil vítězství v závodě. Stáj dostala od FIA dvouletou podmínku, šéfinženýr Pat Symonds pětiletý zákaz působení ve formuli.

"Zradil mě můj vlastní svět. Až nadejde správný čas, o všem promluvím. Pokud mě samozřejmě promluvit nechají," prohlásil devětapadesátiletý Ital, který podle médií zvažuje, že podá na FIA žalobu, aby očistil své jméno a získal finanční odškodné.

Proti Briatoreho doživotnímu trestu se již vyslovil promotér formule 1 Bernie Ecclestone a prezident stáje Ferrari Luca di Montezemolo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1