Rubriky:

Formule 1

Alonso jde po sezóně pryč, naznačil ředitel Renaultu

27. září 2009 17:04 - SINGAPUR

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso opustí po letošní sezoně stáj Renault. Během Grand Prix Singapuru to naznačil výkonný ředitel francouzského týmu Jean-Francois Caubet. Veřejným tajemstvím je plánované angažmá španělského jezdce ve Ferrari.

 

Michaela Říhová, Právo

"Renault bude i nadále jeho rodinou. Bude nám chybět a my budeme chybět jemu," řekl dnes Caubet francouzské televizní stanici TF1 na otázku, zda se Alonso chystá z Renaultu odejít.

"Tenhle výsledek na tom nic nezmění," smál se Alonso poté, co v Singapuru dojel na třetí místě. "Už jsem se rozhodl a brzy se uvidí," prohlásil vítěz 21 Velkých cen, jenž by měl ve Ferrari nahradit Fina Kimiho Räikkönena.

Osmadvacetiletý jezdec získal v barvách Renaultu titul v letech 2005 a 2006. Pak odešel do McLarenu, odkud se však po ročním nevydařeném působení do francouzské stáje vrátil.

Renaultem otřásla aféra kolem loňského závodu v Singapuru, který Alonso vyhrál díky úmyslné havárii týmového kolegy Brazilce Nelsona Piqueta mladšího. Bývalý šéf stáje Flavio Briatore za to byl potrestán doživotním zákazem působení v F1.

"Chtěl bych mu tohle třetí místo věnovat. Určitě se doma díval. Má na tomhle úspěchu svůj podíl," uvedl Alonso. "Měl by z nás radost. Pro všechny v týmu to teď bylo obtížné, mechaniky, inženýry ...Snad je to pro nás bod zlomu a karta se tímhle obrátila k lepšímu," řekl španělský pilot. Renault obdržel za podvod dvouletou podmínku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1