Rubriky:

Formule 1

Stáj Virgin představila formuli testovanou jen na počítači

3. února 2010 13:32 - LONDÝN

Nováček v mistrovství světa formule 1 tým Virgin Racing vstoupí do nové sezóny jako jediný s vozem, který byl postaven jen na základě testů v počítači. Stáj totiž při konstrukci monopostu VR-01 vsadila na digitální simulace na úkor tradičních testů v aerodynamickém tunelu.

 

Lefteris Pitarakis, ČTK/AP

"Digitálnímu designu vozu naprosto důvěřuji," řekl agentuře AP technický ředitel Nick Wirth při středečním představení vozu. "Chápeme, že lidé se na nás dívají skepticky, ale formule se v poslední době hodně změnila. S novými pravidly budou staré postupy příliš drahé, takže nouze bude matkou pokroku," přidal.

Tým Virgin bude operovat s rozpočtem kolem 40 miliónů eur, který patří k nejnižším v seriálu. Proto si před premiérovou sezónou nedává přehnané cíle. "Nejdřív se musíme naučit chodit, pak teprve můžeme začít běhat. Samozřejmě, že očekáváme problémy. Některé věci prostě v počítači, ale ani v tunelu, nenasimulujete," uvedl Wirth. "Pro začátek chceme mít spolehlivé vozy a být nejlepší z nových stájí," dodal. Vedle Virginu se v seriálu nově představí týmy Lotus, USF1, Campos a Sauber.

Na trati se vozy Virgin poprvé objeví příští týden při testech v Jerezu. "Myslím, že na voze máme několik skvělých věcí. To je pro mě slušný základ před prvními jízdami," řekl německý pilot Timo Glock. Jeho týmovým kolegou bude Brazilec Lucas di Grassi.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1