Rubriky:

Formule 1

Red Bull je brutálně rychlý, byli překvapení Hamilton s Buttonem

13. března 2010 16:23 - MANÁMA/PRAHA

Z jezdecké dvojice stáje McLaren mohl být minimálně Lewis Hamilton po první kvalifikaci letošní sezóny spokojený. Čtvrtý nejrychlejší čas a místo ve druhé řadě znamená pro nedělní závod naději. Sekundový odstup nejrychlejšího Sebastiana Vettela z týmu Red Bull je ale varující.

 

Jannis Behrakis, Reuters

„Já jsem nadšený. Obecně jsem nečekal, že budu stačit tempu vozů Red Bull a Ferrari. Věděl jsem, že jsem čtvrtý, za mnou ale bylo ještě dost pilotů, kteří mě mohli odsunout. Doufám, že se mi podaří pozici minimálně udržet a ještě lépe o něco vylepšit,“ nechal se slyšet po skončení kvalifikace Hamilton.

Nový týmový parťák předloňského mistra světa, úřadující šampión Jenson Button už tak spokojený nebyl. Do finální části kvalifikace se vešel o desetinu sekundy a nakonec se musel spokojit s osmým místem na startu. „Trochu mě to překvapilo. Průběh kvalifikace šel, ale v poslední části to nebylo ono. Musíme pečlivě zkontrolovat vůz,“ pravil třicetiletý závodník.

Co oba jezdce britské stáje překvapilo, byl výkon Vettela. „Lewisovo čtvrté místo je dobré, ale odstup od Vettela je masivní. Výkon Red Bullu byl hodně překvapivý,“ přitakal Button. Hamilton měl pro sekundovou ztrátu na německého jezdce jasné vysvětlení. „Chybí nám přítlak. Máme výrazně slabší střední část okruhu, tam ztrácíme. Každopádně jsme ale v mnohem lepší pozici, než jsme byli loni. Jsme optimisté,“ dodal čtyřiadvacetiletý jezdec.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1