Rubriky:

Formule 1

Schumacher v kvalifikaci ztrácel, hlavu si z toho ale nedělal

13. března 2010 16:26 - MANÁMA/PRAHA

Michael Schumacher se v sobotu vrátil po tříleté pauze do kokpitu formule 1 a v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu obsadil sedmé místo, stejně jako v roce 1991 při své premiéře v Belgii. Sedminásobný mistr světa byl nicméně s výsledkem spokojený a přiznal, že se za volantem ještě hledá.

 

Ahmed Jaddallah, Reuters

Schumacher nebyl v sobotu ani v jednom měřeném sektoru rychlejší než druhý jezdec stáje Mercedes Nico Rosberg, který obsadil páté místo, a v nejrychlejším kole zaostal za svým parťákem o necelé tři desetiny sekundy.

„Všechno ještě není úplně stoprocentní. Potřeboval bych o něco víc času, abych z auta dostal úplné maximum. Ale pracujeme na tom, sezóna je dlouhá. Po tak dlouhé době mimo formuli 1 nespokojený nejsem. A vtipné je, že jsem obsadil stejnou pozici jako při svém debutu ve Spa v roce 1991,“ podotkl legendární německý jezdec po skončení kvalifikačních bojů pro BBC.

Více o kvalifikaci na VC Bahrajnu zde.

Nedělní dění v Bahrajnu každopádně slibuje napínavou podívanou, obecně se očekává, že Schumacher bude v ostrém závodu mnohem nebezpečnější. „Spolu s inženýry tvrdě pracujeme a cítím, že se během postupujícího víkendu zlepšuji krok za krokem. Těším se na závod, očekávám další zlepšení,“ prohlásil jednačtyřicetiletý pilot a zatímco ostatní jezdci z první desítky čekali po skončení kvalifikace na převážení, Schumacher obcházel s očima navrch hlavy parkoviště a pečlivě zkoumal vozy konkurence.

Snad v neděli nezopakuje devatenáct let starý příběh z Belgie do detailu. Tehdy totiž svůj Jordan po problémech se spojkou do cíle nedovezl...

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1