Rubriky:

Formule 1

Schumacher a mistr světa? Leda v aroganci, vysmívají se mu Italové

16. března 2010 08:11 - PRAHA

To si sedminásobný mistr světa ve formuli jedna Michael Schumacher nezasloužil. Ferrari přivedl k pěti titulům v řadě, fanoušci i média ho vynášeli do nebes. Jakmile se rozhodl spojit svůj návrat do F 1 s Mercedesem, Italové z něj udělali zrádce. Po nedělní GP Bahrajnu, v níž dominovali Alonso s Massou za volanty Ferrari, se Schumacherovi dokonce vysmívají.

 

Gero Breloer, ČTK/AP

„Ferrari dominovalo. Schumacher je mistrem světa v aroganci,“ napsal list Il Secolo XIX. „Schumacher nic neukázal,“ přidal se deník Gazzetta dello Sport. „Podivné nedělní odpoledne pana Michaela,“ vysmíval se velký titulek v Corriere della Sera. Tuttosport se rozplýval: „Poušť je červená (míněna poušť kolem okruhu Šakir v Bahrajnu ve spojení s barvami vozů italské stáje – pozn. aut.). Vzkříšení! Ferrari bylo úžasně dobré. Alonso triumfoval, Massa je druhý – fantastické! Zrodil se nový mýtus.“ Itálie šílí a oslavuje návrat Ferrari na výsluní. Právem.

Německá média se k Schumacherovi chovají zdrženlivě. Berou v potaz jeho tříletou přestávku. „Bude zase vyhrávat,“ cituje bulvární deník Bild někdejšího rakouského šampióna Nikiho Laudu. „Schumi, musíš se zlepšit,“ napsal však stejný list a klade si otázku, jak dlouho bude jezdit Schumacher vzadu...

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1