Rubriky:

Formule 1

VIDEO: Australský ministr dopravy se opřel do Hamiltona: Je to pěkný blbec

29. března 2010 17:19 - MELBOURNE

Divoká jízda bývalého mistra světa Lewise Hamiltona v ulicích Melbourne notně pobouřila místního ministra dopravy Tima Pallase, jenž britského pilota formule jedna označil za blbce. Podle ministra jezdec McLarenu ohrožoval životy ostatních lidí.

 

Bruno Domingos, Reuters

Hamilton po pátečních trénincích při cestě z Albert Parku na silnici nechal svůj mercedes akcelerovat tak rychle, až kola kvílela, a policie jeho cestu záhy ukončila. Pětadvacetiletému jezdci zabavila luxusní vůz a Hamilton má být obviněn z nevhodného způsobu jízdy.

Vůz Lewise Hamiltona zadržela australská policie.Vůz Lewise Hamiltona zadržela australská policie.foto: Reuters


Vláda státu Victoria rozjela reklamní kampaň se sloganem "Nebuď za blbce", která má mladé lidi vést k bezpečné jízdě. "Je to opravdu velmi hloupý mladý muž. Klidně to řeknu, on je tu za blbce," odsoudil Hamiltonovo chování Pallas v rozhovoru pro rozhlas.

Pilot formule 1 Lewis Hamilton sedí v autě krátco poté, co jej zastavila policie v Austrálii za nebezpečnou jízdu.Pilot formule 1 Lewis Hamilton sedí v autě krátco poté, co jej zastavila policie v Austrálii za nebezpečnou jízdu.foto: ČTK/AP

Pallasovi se nelíbila ani reakce australského jezdce Marka Webbera, jenž kritizoval přísnější dopravní předpisy v této provincii. "Hodně se toho změnilo, co jsem tu nebyl. Abych byl upřímný, zase radši rychle odprejsknu," vyjádřil se Webber.

"Tohle bylo od něj dost nezodpovědné. Nepředvedl ale takové chování jako Hamilton. Ten přímo ohrožoval lidské životy," řekl Pallas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1