Rubriky:

Formule 1

Sydney chce do formule 1 s dalším nočním závodem

29. března 2010 17:26 - MELBOURNE

Sydney má zájem hostit Velkou cenu Austrálie formule 1 místo Melbourne a slibuje organizátorům mistrovství světa, že uspořádá noční závod. Tím by vyšlo vstříc televizním společnostem, které by nemusely vysílat přímý přenos v Evropě v brzkých ranních hodinách jako dosud.

 

Tim Wimborne, Reuters

Melbourne, kde se Grand Prix jezdí od roku 1996, má smlouvu na její pořádání ještě na čtyři roky. "Sydney má lepší pozici pro to, aby přitáhlo mezinárodní zájem na takovou událost než Melbourne díky svému vysokému renomé," uvedl ministr státu Nový Jižní Wales pro australský list Daily Telegraph.

"Ještě je před námi několik překážek, ale jsem přesvědčen, že je zvládneme. Věřím, že dokážeme nabídnout noční závod, jak si přejí promotéři s ohledem na evropské publikum," řekl ministr s odkazem. Šéf seriálu Bernie Ecclestone už donutil organizátory v Melbourne posunout start závodu, který v neděli začínal v 8:00 SELČ.

Reakce nynějších pořadatelů Velké ceny Austrálie na sebe nenechala dlouho čekat. "Od olympijských her v roce 2000 spala vláda Nového Jižního Walesu zimním spánkem. Chybí jim touha, nadšení a správný tah pro pořádání takovýchhle akcí," uvedl šéf závodu v Melbourne Ron Walker.

Noční závod v seriálu F1 se jezdí zatím jen v Singapuru a částečně v Abú Zabí, kde se startuje ještě za denního světla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1