Rubriky:

Formule 1

Alonso bude bojovat o titul s palci za deset miliónů eur

27. dubna 2010 14:02 - PRAHA

Někdo má pojištěné auto, jiný dům a někdo třeba palce... Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso má nejspíš nejdražší prsty na světě. Alonsův sponzor, banka Santander, mu totiž v rámci propagace pojišťovacích produktů pojistila palce na rukou na deset miliónů eur.

 

Susana Vera , Reuters

"Palce Fernanda Alonsa jsou velkým symbolem. Jsou nenahraditelné při řízení monopostu formule 1 a také symbolizují vítězství. Navíc ukazují, že vše je pod kontrolou," vysvětlila důvod pojištění banka Santander.

Boj o světového šampióna začne ve Španělsku

Fernando Alonso se kromě pojištění svých palců už naplno věnuje přípravám na Velkou cenu Španělska, která se uskuteční v neděli 9. května. A právě zde podle osmadvacetiletého jezdce začne boj o letošního šampióna. "Mistrovství světa vždy začíná prvním závodem. Myslím, že ale teprve v Evropě se ukáže, kdo bude bojovat o titul a kdo ne," uvedl dvojnásobný mistr světa na webových stránkách Autosportu.

"První závody jsou netypické svým počasím, v Evropě přijde hodina pravdy. Týmy zde zároveň mají možnost ukázat, že dokážou vyvíjet vozy rychleji než soupeři," dodal dále pilot týmu Ferrari.

Alonso má po čtyřech odjetých závodech na svém kontě devětačtyřicet bodů a patří mu v průběžném pořadí třetí příčka. Na vedoucího Jensona Buttona ztrácí jedenáct bodů. "Tři ze čtyř závodů se nám nevyvedly úplně podle našich představ. A chvíli po závodě jsem byl zklamaný. Po týdnu doma ale musím uznat, že pocity z úvodu šampionátu jsou pozitivní," přiznal Španěl.

"Jsem třetí v pořadí šampionátu a na vedoucího jezdce nemám nějak velkou ztrátu. Máme skvělý tým a dobré auto, takže mám velkou šanci bojovat o titul. To je něco, na co jsem loni ani nemohl pomyslet. Znovu se bavím a užívám si to. A opět mám touhu vítězit," uzavřel Fernando Alonso.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1