Rubriky:

Formule 1

Živě

Mercedes se nebude v případě Schumachera odvolávat

18. května 2010 17:15 - LONDÝN

Mercedes se rozhodl zrušit protest proti rozhodnutí komise FIA z Velké ceny Monaka. V té byl Michael Schumacher potrestán dvacetivteřinovou penalizací za předjetí v momentu, kdy byl na trati safety car, a skončil dvanáctý.

 

Gero Breloer, ČTK/AP

"Nemůžeme být z rozhodnutí komisařů nadšeni, ale vítáme, že FIA uznala náš výklad," stálo v prohlášení Mercedesu, který označil trest za příliš tvrdý. "Nicméně se v zájmu sportu neodvoláme."

Sedminásobný mistr světa Schumacher předjel v Monte Carlu v poslední zatáčce Fernanda Alonsa ze Španělska a dojel původně šestý. Jenomže jeho manévr přišel podle komisařů FIA v momentu, kdy byl na trati safety car a předjíždění bylo ještě zakázáno.

"Podle nás oznámení, že safety car jede pryč, znamená, že cesta je volná a může se zase závodit. Proto jsem šlápl na plyn a předjel Fernanda," uvedla jednačtyřicetiletá německá legenda po závodu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.