Rubriky:

Formule 1

Vedení formule 1 chce ujasnit pravidla jízdy za safety carem

20. května 2010 14:39 - LONDÝN

Vedení seriálu formule 1 chce upřesnit pravidla, která pojednávají o momentech, kdy je při závodě na trati safety car. Reagovalo tak na nepřehlednou situaci, po níž byl v nedělní Velké ceně Monaka penalizován sedminásobný mistr světa Michael Schumacher.

 

Gero Breloer, ČTK/AP

Ten v posledním kole předjel do té doby šestého Fernanda Alonsa v momentě, kdy v průběhu posledního kola těsně před cílem opustil trať zpomalovací vůz. Schumacher měl za to, že trať je v tu chvíli volná, ostatní piloti se naopak řídili tím, že se předjíždět nesmí.

Mezinárodní automobilové federace FIA připustila, že je výklad pravidel v případě vyhlášení zpomalovací fáze v posledním kole nejednoznačný, a chce zjednat nápravu. "Musíme vyjasnit princip, jaký musí auta dodržovat v posledním kole závodu, kdy je na trati safety car. Zároveň je třeba zajistit průkaznější signalizaci týmům a jezdcům," stojí v prohlášení FIA. Dodatek k pravidlům se bude projednávat 23. června na zasedání v Ženevě.

Stáj Mercedes uvažovala nejprve o tom, že se proti dvacetisekundové penalizaci pro Schumachera odvolá, nakonec to však v zájmu sportu neučinila. Německý pilot tak zůstal ve slavném závodu bez bodů na 12. příčce. Zástupci Mercedesu argumentovali tím, že traťoví komisaři mávali zelenými vlajkami na znamení volné trati.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1