Rubriky:

Formule 1

O poslední místo ve formuli 1 pro příští rok má zájem patnáct týmů

27. května 2010 14:07 - PRAHA

Patnáct týmů má podle italského internetového serveru 422race.com zájem o poslední místo ve formuli v příštím roce. K největším favoritům patří stáje Epsilon Euskadi, Stefan GP a ART.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Mezinárodní automobilová federace (FIA) už všem týmům, které vyjádřily zájem o uvolněné místo po odchodu americké stáje USF1, zaslala dopis. Další týmy, které by chtěly do F1 vstoupit, musí podat přihlášku nejpozději 21. června 2010. K ní navíc musí složit zálohu ve výši 12 750 eur.

FIA navíc uvažuje o tom, že vybere více než jeden tým. A to pro případ, kdyby některý z nových týmů nemohl nakonec nastoupit, nebo kdyby se stáje Sauber nebo HRT dostaly do finančních potíží.

Největší šance na vstup do formule 1 mají stáje Epsilon Euskadi, Stefan GP a ART. Epsilon Euskadi je španělský tým, který usiloval o účast již v letošním světovém šampionátu. Nakonec však nebyl vybrán, a tak se rozhodl, že zkusí štěstí ve výběrovém řízení o rok později.

Srbská stáj Stefan GP chtěla do seriálu mistrovství světa také nakouknout již letos, když se od začátku roku snažila o vstup do F1 coby náhrada za USF1. Avšak FIA ji těsně před startem šampionátu odmítla s tím, že v tak krátké době už není možné do startovní listiny přijmout další tým.

Nejžhavějším favoritem na uvolněné místo je prý ART, úspěšný tým série GP2. V čele tohoto francouzského týmu stojí Nicolas Todt, syn prezidenta FIA Jeana Todta. "Lidé si budou říkat, že jsme upřednostňováni. Ve  skutečnosti je to pro nás handicap. Je jen a jen na nás, abychom přišli s tak dobrou přihláškou, aby bylo rozhodnutí FIA nezpochybnitelné,“ uvedl před časem Nicolas Todt. Dalšími známými zájemci o formuli 1 jsou americká stáj Cypher Group a italský tým Durango.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1