Rubriky:

Formule 1

Renault se prý chystá ukončit Räikkönenův formulový důchod

29. června 2010 16:52 - PRAHA

S jídlem roste chuť. Formulovému týmu Renault se prý podařilo zajistit dlouhodobou finanční stabilitu a majitel stáje Gerard Lopez nehodlá šetřit na pilotech. Dlouhodobý kontrakt je podle magazínu Autosport připraven pro polského jezdce Roberta Kubicu a lucemburský podnikatel navíc hodlá přivést také mistra světa z roku 2007 Kimiho Räikkönena, který v letošní sezóně zkouší štěstí v rallyeovém šampionátu.

 

Reuters

Podle britského magazínu se Lopezovi podařilo domluvit dlouhodobou sponzorskou smlouvu se společností MasterCard a Renault je připraven ukončit spekulace o možném Kubicově odchodu, které se v posledních týdnech rojí, nabídkou víceletého kontraktu. „Rozhodně o Roberta stojíme a je na nás, abychom naše ambice ukázali navenek. Robertův stávající kontrakt letos končí a určitě by o něj byl veliký zájem,“ potvrdil šéf stáje Eric Boullier.

A s vyřešenou budoucností současné týmové jedničky prý majitel stáje obrací svůj zájem i na obsazení druhého postu. Angažmá Vitalije Petrova sice přineslo příliv ruského kapitálu, výsledky pětadvacetiletého nováčka v seriálu ale zatím nenaplňují očekávání a pokud by Renault zajistil peníze odjinud, neváhal by mladého Rusa vyměnit.

A favoritem v Lopezově hledáčku je údajně „Ledový muž“ Räikkönen, který loni F1 opustil a rozkoukává se ve světovém šampionátu v rallye. „Podle informací Autosportu majitel stáje informoval užší vedení s myšlenkou oslovit Räikkönena a zjistit možnosti jeho návratu do formule 1,“ uvedl britský časopis.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1