Rubriky:

Formule 1

Skončí formule 1 v Monaku? Ecclestone chce víc peněz

22. července 2010 09:33 - LONDÝN

Fanouškové motorsportu jsou v šoku: vládce formule 1 Bernie Ecclestone se nechal slyšet, že z kalendáře seriálu rychlých vozů by mohl vypadnout současný klenot - Grand Prix Monaka. Od pořadatelů mu podle jeho mínění totiž přichází málo peněz. A nejde jen o knížectví, nahnuté to prý mají i další evropské země. "Evropané budou muset platit více, nebo budeme muset jít někam jinam," prohlásil Ecclestone s tím, že série Grand Prix by bez Monaka klidně přežila.

 

Gareth Watkins, Reuters

Monako je v programu F1 pravidelně od roku 1955, ale zatímco ostatní země v průměru platí 24 miliónů eur,  knížectví mu za pořádání velké ceny tolik peněz nedává.

Luxusní jachty kotví v bezprostřední blízkosti trati Velké ceny Monaka.Závod v Monaku má velké kouzlo pro spoustu fanoušků.foto: ČTK/AP

Devětasedmdesátiletý Ecclestone by chtěl mít v seriálu maximálně dvacítku závodů a zdá se, že novým zájemcům finanční požadavky nedělají potíže. Indii čeká debut v příštím roce, Velká cena USA se vrací do kalendáře roku 2012. Kromě toho podle serveru ESPN.com Ecclestone ve stejném roce uvažuje i o zařazení Moskvy.

bk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1