Rubriky:

Formule 1

Vettel si hodlá domácí Grand Prix užít, nechce se dostat pod enormní tlak

22. července 2010 13:16 - PRAHA

Nejlepší německý pilot formule 1 současnosti Sebastian Vettel je před nadcházející domácí Grand Prix přesvědčen, že na něj publikum v Hockenheimu nezapůsobí v podobě enormního tlaku. Při tom je ale pro jezdce stáje Red Bull a čtvrtého muže průběžného pořadí mistrovství světa triumf na německém okruhu ohromnou motivací.

 

Ralph Orlowski , Reuters

„Z toho, že pojedu před německými diváky, se mě srdce příliš nerozbuší," řekl pro autosport.com. „Budu chtít uspět, což se může podařit, protože máme silné auto, a mohla by se při tom podařit docela dobrá show. Před německými fanoušky by to byl skvělý zážitek, jaký by si všichni dlouho pamatovali."

Vettel si chce domácí podnik užít a očekává, že Němci vytvoří podobnou atmosféru, jakou měli před dvěma týdny při Grand Prix v Silverstone britští jezdci Lewis Hamilton a Jenson Button. „Doufám, že se naši fanoušci nenechají zahanbit a budou kolem trati náležitě vidět a slyšet,“ přál si Vettel.

„Věřím, že na Hockenheim přijde spousta lidí. Očekávám, že německé jezdce vášnivě povzbudí, a to nám dodá na výkonu a sebevědomí," dodal třiadvacetiletý závodník, který letos zatím vyhrál Velké ceny Malajsie a Evropy ve Valencii a patří spolu s oběma Brity a stájovým kolegou Markem Webberem k největším favoritům na titul mistra světa.

nov, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1