Rubriky:

Formule 1

VIDEO: Massa stál na startu GP Belgie dva metry za čarou, ale nikdo to neviděl

3. září 2010 18:04 - PAŘÍŽ

Mezinárodní automobilová federace (FIA) začala prošetřovat události na startu nedělní Velké ceny Belgie formule jedna, při němž Felipe Massa porušil pravidla. Brazilcovo ferrari totiž stálo na startovním roštu téměř z poloviny za čárou, což však k údivu FIA kromě amatérského videozáznamu neodhalili traťoví komisaři, ostatní týmy ani automatický systém.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Na Massův prohřešek se přišlo až dlouho po závodě ve Spa, v němž obsadil čtvrté místo. Ať už dopadne vyšetřování FIA jakkoli, vicemistr světa z roku 2008 o své body nepřijde, neboť výsledky už byly v neděli večer prohlášeny za oficiální.

Massu z přejetí startovní čáry zhruba o dva metry usvědčilo video natočené z tribuny, které se objevilo na internetu. "Tento problém nezaznamenal ředitel závodu, komisaři ani automatický systém," potvrdila v pátek mluvčí FIA.

Za normálních okolností by měl na špatné postavení na startu upozornit transpondér umístěný ve voze, který by měl vyslat signál šéfům závodu. Massa by v tom případě dostal trest v podobě projetí boxovou uličkou. "Došlo k selhání v komunikaci a FIA jej chce prošetřit, aby se již neopakovalo," dodala mluvčí federace.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1