Rubriky:

Formule 1

Ecclestone přiznal obavy o korejskou GP

27. září 2010 16:35 - PRAHA

Velký otazník visí nad premiérovou Velkou cenou Koreje a obavy nad tím, zda bude autodrom v provincii Yeongam 24. října řádně připraven, už otevřeně přiznal i hlavní promotér formule 1 Bernie Ecclestone. Organizátoři závodu na Dálném východě však tvrdí, že vše jde podle plánu.

 

Korean Grand Prix

„Nemáme žádný problém uspořádat 24. října závod. Všechny práce jsou téměř hotové,“ konstatoval mluvčí pořádající společnosti KAVO v reakci na zprávy médií. Jenže okruh KIC (Korean International Circuit) z dílny proslulého designéra Hermanna Tilkeho ještě neprošel závěrečnou inspekcí, která musí být podle reglementu Mezinárodní automobilové federace uskutečněna nejméně šedesát dní před samotným závodem.

Finální kontrola ale byla přeložena z 21. září na 11. října. Tedy pouhé dva týdny před Velkou cenou. A znepokojení nad celou situací již vyjádřil i Ecclestone. „Pochopitelně, že máme určité obavy. A musíme doufat, že všechno bude v pořádku,“ prohlásil hlavní promotér šampionátu vozů formule 1 při závodu v Singapuru.

„Pohybujeme se nyní na dost tenkém ledě. Máme závod zrušit, nebo ne? Korejská strana tvrdí, že je vše v pořádku. Nezbývá než věřit, že to tak bude,“ podotkl Ecclestone. „Bereme Bernieho slova jako vážnou zprávu, abychom vystupňovali naše úsilí,“ reagoval mluvčí korejské Velké ceny.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1