Rubriky:

Formule 1

Živě

FIA dala zelenou Velké ceně Koreje pro formuli 1

12. října 2010 09:36 - PRAHA/SOUL

Přípravy sice nebežely zcela podle plánu, zbrusu nový okruh v provincii Yeongam je ale připraven uspořádat za dva týdny premiérovou Velkou cenu Koreje. Trať z dílny proslulého architekta Hermanna Tilkeho prošla úspěšně inspekcí Mezinárodní automobilové federace (FIA) vedenou šéfem technické sekce Charliem Whitingem.

 

Korean Grand Prix

FIA si oficiálně zveřejní výsledky inspekce až ve středu, organizátoři korejského závodu ale přišli s optimistickou zprávou již v úterý. Whiting jim totiž jasně řekl, že licenci potřebnou k uspořádání závodu formule 1 dostanou. "Je to uspokojivé, licenci vám přidělím," prohlásil Whiting poté, co si důkladně prošel všechna zákoutí nového autodromu.

"Jsme rádi, že že veškeré práce jsou ukončeny a FIA vyjádřila naprostou spokojenost. Celá Korea má obrovskou radost, že bude moci poprvé v historii přivítat formuli 1," poznamenal promotér závodu Jung Čo Čung.

Okruh Yeongam pro korejskou Velkou cenu. Okruh Yeongam pro korejskou Velkou cenu. foto: Sport.cz/archiv

Například na povrchu tratě se přitom pracovalo ještě o uplynulém víkendu. A letecké snímky zkraje týdne odhalily, že infrastruktura ještě kompletní není. "Na některých částech se ještě pracuje, infrastruktura asi bude slabším článkem. Ale závodit v Koreji chceme, okruh je bezpečný," podotkl šéf týmu Mercedes GP Ross Brawn.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1