Rubriky:

Formule 1

Pro Alonsa zůstává favoritem Red Bull

27. října 2010 11:55 - PRAHA

Fernando Alonso je přesvědčený, že v posledních dvou závodech sezóny bude mít Red Bull znovu lepší auto než Ferrari, proto se bude bojovat o titul až do úplného konce v Abú Zabí.

 

Vivek Prakash, Reuters

"Red Bull v Koreji znovu ukázal, že je silnější než my," přiznal Alonso pro španělský deník El País. "A stejné to bude v Brazílii a Abú Zabí. Takže musíme udělat další krok vpřed, abychom byli konkurenceschopní. Musíme být na pódiu. Pokud nás teď někdo porazí, tak mu patří gratulace. Vítězství a prohra budou záležet na rychlosti, spolehlivosti a štěstí."

Alonso vede šampionát jezdců o 11 bodů před Webberem, takže má šanci získat svůj třetí titul mistra světa už v příští Grand Prix v Brazílii. To se ale podle něj vzhledem k formě Red Bullu nestane. "V Koreji jsem si zajistil jen to, že budu bojovat až do posledního závodu v Abú Zabí," řekl.

I kdyby Španěl přeci jen slavil už v Sao Paulu, zbyl by mu ještě jeden úkol. "Bojujeme o dva šampionáty a v Brazílii ten druhý vyhrát nemůžeme. Chceme jít dál a zůstat nohama na zemi," připomněl šéf Ferrari Stefano Domenicali.

Podrobné zpravodajství z F1 naleznete na www.f1sports.cz.

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1