Tréninky na GP Brazílie formule 1 ovládl Red Bull a Vettel

INTERLAGOS

Úvodní dva tréninky na Velkou cenu Brazílie formule 1 ovládl německý pilot Sebastian Vettel. Dominanci stáje Red Bull podtrhl dvěma druhými místy jeho kolega Mark Webber z Austrálie. Lídr průběžné pořadí mistrovství světa Fernando Alonso i přes problém s motorem obsadil v druhém tréninku třetí příčku.

Sebastian vettel ze stáje Red Bull zajel v Interlagosu nejrychlejší čas v prvním tréninku.

Red Bull v této sezoně ze 17 závodů jen ve čtyřech případech nevybojoval pole position a že je specialista v závodu o nejrychlejší kolo potvrdil i v dnešních trénincích. Nejrychlejší muž dne Vettel v prvním tréninku nadělil ostatním stájím půl vteřiny, v odpoledním tréninku přes tři desetiny sekundy.

V druhém tréninku se však výrazně zlepšilo ferrari. Zatímco dopoledne byl Alonso až třináctý, odpoledne již útočil na suverenitu konkurentů z Red Bullu a obsadil třetí příčku. Jeho stájový kolega Felipe Massa byl pátý.

Oba měli dopoledne problémy. Alonsovi selhal motor, a jelikož již přesáhl limit pro nové motory, bude muset do závodu zřejmě odstartovat se starým motorem, jinak by riskoval sesazení na startovním roštu o deset míst dozadu. Proto bude ferrari motor šeřit při sobotní kvalifikaci. Massu zas trápila spojka.

Další z kandidátů na titul Lewis Hamilton z McLarenu obsadil třetí a čtvrtou příčku. Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher byl na mercedesu osmý a desátý.

Trénink na GP Brazílie, 18. závod MS vozů formule 1:
1. trénink: 1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:12,328, 2. Webber (Austr./Red Bull) 1:12,810, 3. Hamilton (Brit./McLaren) 1:12,845, 4. Button (Brit./McLaren) 1:13,267, 5. Kubica (Pol./Renault) 1:13,370, 6. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:13,516.
2. trénink: 1. Vettel 1:11,968, 2. Webber 1:12,072, 3. Alonso (Šp./Ferrari) 1:12,328, 4. Hamilton 1:12,656, 5. Massa (Braz./Ferrari) 1:12,677, 6. Kubica 1:12,882.