Rubriky:

Formule 1

Vettel si umí představit závodění s Ferrari nebo Mercedesem

19. listopadu 2010 21:34 - BERLÍN

Čerstvý nejmladší mistr světa formule 1 Němec Sebastian Vettel by si uměl představit, že by v budoucnu řídil monoposty konkurenčních stájí Mercedes nebo Ferrari. Třiadvacetiletý pilot mistrovského týmu Red Bull to řekl v rozhovoru pro německá média a o této možnosti se prý bavil i se sedminásobným mistrem světa a krajanem Michaelem Schumacherem.

 

Ahmed Jadallah, Reuters

"Říkal mi o svých zkušenostech, jaké to je řídit Ferrari nebo Mercedes. Tyto značky byly, jsou a ve formuli 1 budou i nadále. A každý sní o tom, že v těchto autech bude jednou jezdit," prohlásil Vettel. "Samozřejmě to záleží na mnoha okolnostech, všechno do sebe musí zapadnout, abych k takovému přestupu sáhl, takže to je ještě dlouhá cesta. Mým cílem je teď obhájit titul v barvách Red Bullu," uvedl.

Vettel se po oslavách v Rakousku vrátil do Abú Zabí, kde získal titul po jasném vítězství, aby testoval nové auto na další sezonu. Zároveň se tak poprvé projel na pneumatikách firmy Pirelli, která nahradila v seriálu dosavadního dodavatele obutí pro formule Bridgestone. V neděli se Vettel přesune do rodného Heppenheimu, kde jsou přichystány velké oslavy. Příští víkend 27. a 28. listopadu ho čeká v Düsseldorfu tradiční motoristická exhibice "Race of Champions".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1