Rubriky:

Formule 1

Šampión formule 1 si užil přivítání v rodném "Vettelheimu"

21. listopadu 2010 22:25 - HEPPENHEIM

S širokým úsměvem, žluto-červenou čepicí své stáje Red Bull a výtečnou náladou si užil nový šampión formule 1 Němec Sebastian Vettel přivítání ve svém rodném městě Heppenheimu. Týden po zisku titulu v posledním závodu sezony v Abú Zabí jej v neděli odpoledne přivítalo doma na deset tisíc fanoušků z 25 tisíc obyvatel. Třiadvacetiletý pilot jim zapózoval na náměstí se symbolickou cedulí nového města "Vettelheim" a espézetkou "Mistr světa".

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"S tolika lidmi jsem vůbec nepočítal. Je to tady mnohem lepší než v Abú Zabí, tohle je báječné místo. Jsem z toho celý paf," zvolal do davu a vytáhl svůj mobilní telefon, aby si přímo z pódia pořídil fotky. "Dám si je do ložnice," rozesmál jásající fanoušky. Ti ocenili i to, že v nevlídném počasí byl stejně rychlý jako v kokpitu a dokonce přišel ještě před ohlášeným termínem v půl třetí.

"Jsem pořád jedním z vás. Tady je můj domov, mnoho obličejů poznávám. Jezdím po celém světě, při vítězství je slyšet aplaus, ale když přichází od domácího publika, je to úplně jiný pocit," vykládal Vettel. "Doufám, že za rok se tady zase uvidíme," řekl nejmladší mistr světa ve formuli 1, jenž by se měl brzy stát i čestným občanem Heppenheimu.

Mistrovské trofeje Vettel svým rodákům neukázal, měl by je obdržet až za tři týdny na oficiálním galavečeru v Monaku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1