Rubriky:

Formule 1

Kubica požádal o relikvie Jana Pavla II., aby se rychleji uzdravil

12. února 2011 08:12 - VARŠAVA

Zraněnému polskému pilotovi formule 1 Robertu Kubicovi mají k rychlému uzdravení a návratu do dobré formy pomoci i relikvie papeže Jana Pavla II. Kubicovi, který leží po nedělní nehodě při rallye v nemocnici v Itálii, je z Říma poslal kardinál Stanislaw Dziwisz, nejbližší spolupracovník "polského" papeže. O relikvie prý poprosil sám Kubica.

 

Mark Baker, ČTK/AP

Kardinál Dziwisz šestadvacetiletému rodákovi z Krakova poslal medailon s kapkou krve Jana Pavla II. a kousek látky z jeho šatů. "Jan Pavel II. také sportoval a měl rád sportovce," připomněl v televizi TVN24 kardinál a popřál Kubicovi rychlé uzdravení. "Svěřuji ho ještě jednou do péče Janu Pavlovi II.," řekl.

Kapička krve je pro věřící tou nejcennější relikvií, protože jde o věc spojenou přímo s tělem Jana Pavla II., který bude letos 1. května blahořečen.

Kubica má fotografii papeže u postele

Kubica věří, že papež nad ním držel ochrannou ruku už v červnu 2007, kdy s formulí havaroval při Grand Prix Kanady. Z nehody vyvázl jenom s lehkým otřesem mozku a pohmožděným kotníkem. Prý ho zachránilo to, že měl na helmě nápis "Jan Pawel II.". Nyní má fotografii papeže, který je i skoro šest let po smrti mezi Poláky nesmírně oblíbený, u postele v nemocnici v italském městečku Pietra Ligure.

Kubica havaroval v neděli čtyři kilometry po startu regionální rallye Ronde di Andora. Jeho vozem Škoda Fabia S2000 projela svodidla. Po dlouhé operaci mu v neděli lékaři zachránili ruku, u níž hrozilo, že ji budou muset amputovat.

Ve čtvrtek polský pilot opustil jednotku intenzivní péče, včera byl na operačním stole znovu. Chirurgové mu mají stabilizovat zlomeniny nohy a ramena. V rozhovoru pro vydání Gazzetty dello Sport jezdec stáje Renault řekl, že se chce do mistrovství světa vrátit ještě v letošní sezóně.

Zpráva o zranění jediného polského pilota F1 jeho krajany v neděli šokovala. Informace o Kubicově zdravotním stavu jsou stále na předních místech zpravodajských relací.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1