Rubriky:

Formule 1

Pneumatiky mají kratší životnost na žádost týmů, brání se Pirelli

2. března 2011 10:43 - PRAHA

Nový dodavatel pneumatik pro závody formule 1 Pirelli nevydržel vršící se stížnosti pilotů na kratší životnost produktů. A tak Pirelli motoristickému světu vzkázalo, že se jedná o vlastnost, která závody zatraktivní.

 

Ben Curtis, ČTK/AP

V posledních dnech se objevilo několik negativních ohlasů na výdrž pneumatik Pirelli. Fernando Alonso či například Sebastian Vettel dali najevo své zklamání ze skutečnosti, že budou muset do boxů zřejmě mnohem častěji než dřív a v závodech tak bude panovat větší nejistota.

"Rychlejší opotřebení pneumatik je vlastnost, o kterou zvlášť požádali týmy a pořadatelé soutěže, aby se zlepšila podívaná ve formuli 1," reagovalo Pirelli. "Už mnoho pilotů vysvětlilo, že čím kratší výdrž pneumatik, tím méně času na trati, více zastávek, a tudíž i více šancí na předjetí a lepší podívanou. Je to pro tuto soutěž příležitost, ne problém."

"Je také třeba říct, že v zimních testech jsme nemohli jezdit za optimálních okolností, co se teplot, které byly příliš nízké, a podmínek na trati týče. Doufáme, že během testů příští týden v Barceloně nastanou podmínky, které všem umožní ověřit si skutečnou výkonnost našich pneumatik. I nadále budeme úzce spolupracovat s týmy a věnovat maximální pozornost jejich připomínkám."

Podrobné zpravodajství z F1 najdete na www.f1sports.cz.

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1