Rubriky:

Formule 1

Ecclestone: FIA je vtip, pravidla bychom si měli psát sami s týmy

24. března 2011 11:42 - PRAHA

Bernie Ecclestone je velmi nespokojený s novými pravidly pro formuli 1, která připravila Mezinárodní automobilová federace. Jean Todt podle něj není dobrým prezidentem.

 

Vivek Prakash, Reuters

Ecclestonovi se nelíbí pravidla především v oblasti pohonu. První zbytečností jsou podle něj systémy na rekuperaci kinetické energie. "Jenom to stálo hrozně moc peněz a nevím, co to přineslo," uvedl šéf formule 1 pro Express. "Nemyslím, že někdo ví, nebo se zajímá o to, co to dělá. Tyhle věci mě štvou."

Ještě víc mu však vadí, že v roce 2013 mají být současné osmiválcové motory nahrazeny přeplňovanými čtyřválci o objemu 1,6 litru. "To není formule 1, ani zdaleka to nezní jako formule 1," řekl.

FIA by měla být jako policie

FIA si proto za svoji práci vysloužila od Ecclestona nelichotivé vysvědčení. "Měli bychom psát pravidla s týmy," konstatoval. "Soutěžící musí závodit a investovat velké peníze. Investujeme hodně. Měli bychom si psát pravidla a předávat je FIA, která by jen zajišťovala, že jsou dodržována. Měla by být jako policie, policie taky nepíše zákony a neříká, že musíte jezdit 30 mílí za hodinu. FIA je vtip."

Ačkoliv zelený směr pro formuli 1 vytyčil už bývalý prezident FIA Max Mosley, jenž kromě KERS dokonce přišel s nápadem světového motoru, který by sloužil jako základ hned pro několik závodních sérií včetně formule 1, schytal kritiku od Ecclestona Todt.

"Jean Todt je slabým odvarem Maxe. Cestuje po světě a dělá to, co Max moc nedělal - dává pusy dětem a podává si s lidmi ruku. Asi je to dobré pro FIA, ale ve formuli 1 to nepotřebujeme," dodal s tím, že Todt "nemá moc pozitivní vliv na formuli 1" a jeho ekologické iniciativy jsou "naprostým vtipem."

Podrobné zpravodajství z F1 najdete na www.f1sports.cz.

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1